Webová aplikace vyvinuta pro společnost Nexen Tire Europe s.r.o. Původně navrhnutá jako REST API pro podporu mobilní aplikace, později rozšířená o webovou vizualizaci dat. NexenHub zobrazuje aktuální stav strojů, použitých materiálů, ale také informace o polotovarech, jejich historii a stav. Tyto informace jsou dostupné pro jakékoliv zařízení připojené do vnitřní sítě, díky responzivnímu designu lze vše zobrazit čitelně na jakékoliv obrazovce.

Aplikace je lehce rozšiřitelná o další funkce, díky webovým technologiím, lze přidat různé grafické prvky pro přehledné zobrazení potřebných údajů. Jako další využití se nabízí například využítí dashboardů, obrazovek, které mohou být vystavené po továrně a zobrazovat údaje ke konkrétnímu pracovišti.

Samozřejmě REST API lze rozšiřovat a podporovat další externí zařízení. API, kromě přístupu k datům, funguje jako další vrstva mezi databází a koncovým zařízením. Lze jí chápat jako bezpečnostní prvek. V dnešní době, tento typ komunikace používá stále více zařízení, a proto se může API vyplatit i v budoucnu.

Mobilní aplikace Rex

Doprovodná mobilní aplikace Rex, která zobrazuje informace o materiálu. Naskenuje QR kód, čárový kód nebo využije NFC a zobrazí data. Vzhledem k pořizovací ceně telefonů se jedná o cenově dostupnou možnost jak pracovníkům poskytnou lehce přenosné zařízení.

Výhoda mobilních zařízení s operačním systémem Android je, že lze využít skoro jakékoliv. Aplikace většinou bude fungovat i na několik let starých telefonech. Aplikace jsou částečně responzivní, takže velikost obrazovky nás také neomezuje.